Neler yeni

Bitcoin hesabı nasıl açılır (1 Kişi)

[WebAbisi] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple, Dash, Monero kategorisinde umutsimsekvip tarafından oluşturulan Bitcoin hesabı nasıl açılır başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 321 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple, Dash, Monero
Konu Başlığı Bitcoin hesabı nasıl açılır
Konuyu başlatan umutsimsekvip
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan umutsimsekvip

umutsimsekvip

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
24 Kas 2020
Mesajlar
106
Tepkime puanı
37
Bitcoin hesabı nasıl açılır başlığımızda bitcoin hesabı nasıl açılır sorusuna yanıt bulacaksınız. Siz de bitcoin hesabı nasıl açılır merak ediyorsanız o halde doğru içeriktesiniz demektir. Bitcoin hesabı nasıl açılır öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz. Sizler için bitcoin hesabı nasıl açılır sorusunu özenle cevapladık ve bitcoin hesabı nasıl açılır öğretmeye çalıştık. Bitcoin hesabı nasıl açılır yazımızda bitcoin hesabı nasıl açılır öğrendikten sonra artık bitcoin hesabı açabilirsiniz. Hemen bitcoin hesabı nasıl açılır yazımızı okuyun ve bitcoin hesabı nasıl açılır öğrenin!

Bitcoin Hesabı Nasıl Açılır?

Bitcoin satın almanın birçok yolu vardır. Biri bir Bitcoin ATM’si, diğeri fiziksel Bitcoin satıcıları, diğeri kripto para borsalarıdır. Başta Bitcoin olmak üzere kripto para birimlerine sahip olan herkes önce bir kripto para birimi değişimine kaydolmalıdır. Bu borsalar Binance gibi küresel kripto borsaları olabileceği gibi BtcTurk veya Paribu gibi yerel borsalar da olabilir. Bitcoin veya herhangi bir kripto para birimi satın almak isteyen herkes önce bu borsalardan birinde bir hesap açmalıdır. Hesap açma süreci, birkaç dakika süren kısa ve kolay bir süreçtir. Binance web sitesine giriş yapın. Üyelik formunu doldurun. Posta ile onaylayın. Hesabınız ticaret için hazır hale gelmiştir.

Hesabı açan kişi bu borsada herhangi bir banka hesabına para yatırır ve yatırılan miktar için herhangi bir dijital para birimi satın alabilir. Daha sonra bu Bitcoin’i veya başka bir dijital para birimini herhangi bir zamanda mevcut para değerinden alıp satabilir. Sanal dolaşımı olan Bitcoin bir tür dijital paradır ve bu dijital paraların dolaşımda olduğu kripto para birimlerinde olabilmek için öncelikle bir bitcoin cüzdanınızın olması gerekir. Bitcoin hesabı açma terimi aslında bunun anlamıdır. Bitcoin hesabı açabilmek için bu fonlarda işlem gören platformlarda (kripto para borsaları) üyelik oluşturmak gerekir. Bitcoin hesabı açmak için oluşturulan üyeliklerde platformlar sizden komisyon talep etmekte ve bu ücret karşılığında kendi yapıları içinde birçok fırsat sunmaktadır.

Bitcoin açılabilecek Hesaplar Nelerdir?

Aslında “Bitcoin hesabı” adında bir hesap türü yoktur. Bitcoin hesabınızdan bahsettiğinizde, borsalarda veya bitcoin cüzdanlarında işlem yaptığınız hesapları kastediyorsunuz. Bu nedenle Binance.com gibi global borsalarda veya Paribu, Koinim, BTCTurk gibi yerel borsalarda açtığınız hesaplar Bitcoin hesabı olarak değerlendirilebilir. Bu sitelerde hesap açmak çok kolaydır, sadece normal bir web sitesi için üyelik formunu doldurun. Paribu ve Koinim gibi yerel borsalar kimlik doğrulama gerektirirken, Binance.com gibi küresel borsalar günde 2 BTC’ye kadar para çekme ile kimlik doğrulama gerektirmez. Paribu’da hesap açmak için Binance Exchange’de bir Bitcoin hesabı açın. Binance kullanım kılavuzunu okuyun. Paribu borsasında bir Bitcoin hesabı açın. Paribu’ya Türk Lirası gönderin ve Bitcoin satın alın. Paribu’dan satın aldığınız bitcoinleri Binance Exchange’e gönderin. Binance Borsasında Bitcoin ile Altcoin ticareti yapabilirsiniz.

Bir Bitcoin hesabı açmak ve bu pazara girmek için kripto para borsalarına kayıt olmak kesinlikle gereklidir. Bir Bitcoin hesabı açtıktan sonra, bitcoin satın almak için kredi kartınızı kullanmanız gerekir. Paribu, BTCTürk ve Thodex gibi Türk borsaları da para transferi yoluyla Türk lirası yüklemenize ve bitcoin satın almanıza izin veriyor. Dijital borsalarda herhangi bir parayı kripto para birimlerine dönüştürebilirsiniz. Bitcoin hesabı açtığınız platformlarda kripto para piyasasını yakından takip etme şansınız da olabilir.

Bitcoin Nasıl Alınabilir?

Bitcoin’in birçok alt parası vardır ve her platform farklı altcoin ticareti yapabilir. Bitcoin hesabı oluştururken kişisel bilgiler sizden istenir. Bu kişisel veriler mümkün olduğu kadar doğru girilmelidir. Bitcoin borsalarında oluşturduğunuz bir bitcoin hesabı ile kolayca bitcoin satın alabilir, değerleri yükseldiğinde satış yapabilir ve hesaplarınız arasında transfer yapabilirsiniz. Bitcoinleriniz, bitcoin cüzdanlarında saklanır ve kayıtlı olduğunuz borsa tarafından korunur. Her platform için farklı güvenlik önlemleri olsa da, bilgisayarınıza ek cüzdan koruma programları da kurabilirsiniz. Daha sonra bitcoinlerinizi yüklü programda cüzdanınıza gönderebilirsiniz.

Bitcoin Cüzdanı Nedir?

Bitcoin cüzdanı 13 karakterden oluşur. Harf ve rakamlardan oluşan bir dizi denilebilir. Bankaların size verdiği Iban numarası olarak düşünürseniz anlaşılması daha kolay olacaktır. Elbette bu cüzdan adresi sadece Bitcoin için geçerli değil. Her kripto para biriminin kendi cüzdan numarası vardır. Örneğin, Binance borsasının bir üyesi ise, toplam 150 dijital para birimi olduğu için size 150 cüzdan numarası atanacak. Başka bir adrese veya borsaya transfer yapmak istiyorsanız, bu kripto para biriminin numaralarını kullanmalısınız. Binance borsasından Paribu’ya XRP’yi Binance’e seçerek ve Paribu’da XRP cüzdan adres numaranızı girerek 100 Ripple (XRP) transferi yaptığınızı varsayalım. Bu, Bitcoin’e atanan cüzdan adresini girerseniz, bu transferin işleme alınmayacağı anlamına gelmektedir.

Bitcoin Açılımı Esnasında Kullanılacak İpuçları Nelerdir?

Yatırım yapacağınız kripto para birimi hakkında kendi araştırmanızı yapın. XRP jetonlarını Google’a yazdığınızda yüzlerce makale göreceksiniz. Projeyi inceledikten sonra, makul olduğunu düşündüğünüze göre yatırım yapınız. Tüm döviz piyasalarının sabit bir kuralı sabırlı olmaktır, yatırım yaptığınız dijital para biriminin değeri düştüğünde veya yatırım yapmadığınız projelerin değeri arttığında panik yapılmamalıdır. Piyasada, her zaman uzun vadede kazanacağını düşünenler yatırımcı olmaktadır.

Kaybı durdur işlevi olan “Kaybı Durdur veya Kaybı Durdur” işlevini kullandığınızdan emin olunmalıdır. Bitcoin piyasasına göz kulak olmak moralinizi ve karar verme isteğinizi azaltacaktır. Kendiniz için kurallar koyduğunuzdan emin olunmalıdır. Bitcoin ile yüksek para kazanabilir veya yüksek para kaybedebilinir, bu yüzden alamayacağınız para veya borca yatırım yapılmamalıdır. Borsa, döviz veya bitcoin yatırımı ile ilgili kitapları okuduğunuzdan emin olunmalıdır.

Bitcoin hesabı nasıl açılır yazımızın sonuna geldik.