Neler yeni

Blog Yazmak İsteyenlere Tavsiyeler (1 Kişi)

[WebAbisi] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel Webmaster Konuları\/Sorunları kategorisinde Seopima tarafından oluşturulan Blog Yazmak İsteyenlere Tavsiyeler başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 93 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Webmaster Konuları\/Sorunları
Konu Başlığı Blog Yazmak İsteyenlere Tavsiyeler
Konuyu başlatan Seopima
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Seopima

Seopima

Kayıtlı Kullanıcı
makaleyazari
Katılım
13 Mar 2021
Mesajlar
16
Tepkime puanı
7
Blog yazmak günümüzde hem biri hobi hem de kazanç yoludur. Elbette internettin rekabetçi ortamında başarılı bir blog yazmak kolay değildir. Yeni başlayanların daha sistemli olması gerekebilir.

Blog yazmak için konular​

Blog yazmaya başlayanlarlar konu seçiminde zorlanabilirler. Pek çok önemli kriter vardır. Öncelikle ücretsiz ya da düşük bütçeli bir blog yazıyorsanız rekabet seviyesi düşük alanlara yönelmeniz daha iyi olabilir. Ayrıca bilmediğiniz bir konuda yazmak sizin için zor olacaktır. İnternette kopya içerikler çok fazladır. Ziyaretçilerinize birşey sunmuyorsanız tutunmanız da zor olur. En iyi olduğunuz alanda yazmak sizin için daha iyidir. Şimdi bazı blog konularına bakalım.

Oyun Blogları​

Oyun blogları internette çok popülerdir. Başarlı olmak için alanı daraltmanız gerekebilir. En sevdiğiniz oyun türünü seçebilirsiniz. Ve oynadığınız oyunlar ile ilgiili yorum ve eleştiri yazıları yazabilirsiniz. İnternette oyun reklamaları çok fazladır. Başarılı olursanız para kazanabilirsiniz.

Teknoloji Blogları​

Teknolojiye bağımlı bir bireyseniz ürün incelemeleri yazabilirsiniz. Rekabet seviyesi yüksek ama gelir şansı da olan bir türdür.

Kültür Sanat Blogları​

Kültürel etkinliklere gidiyorsanız bununla ilgili olarak yazabilirsiniz. Ziyaretçilerine tavsiyeler de verebilirsiniz.

Sinema Blogları​

İzlediğiniz filmler hakkında eleştiri yazıları yazabilirsiniz. Uzun inceleme yazıları yazan bir çok site vardır.

Kitap Blogları​

Kitap eleştirisi ve tavsiyeleri yazabilirsiniz. Kitap sitelerinden reklam alarak para da kazanabilirsiniz.

Hobi Blogları​

En sevdiğiniz hobiniz ile ilgili yazabilirsiniz. Çiçekçilik, ahşap işleri ya da örgü gibi hobilerle ile ilgili çok sayıda blog vardır.

Günlük Blog Yazıları​

Her gün SEO uyumlu yazı yazmak zor olabilir. Ama günlük blog yazıları güncellik için oldukça önemlidir. Belirli bir disiplin ile gidiyorsanız başarılı olma istastistiğinizde
daha yüksek olacaktır. Yazdığınız özgün yazılar çoğunlukla listeleneceği için size hit getirme olasılığı da vardır. Tabi SEO skoru yüksek içeriklerle kıyaslanamaz. Ama
ziyaretçilerinizin sizi daha çok takip etmesiniz sağlar. .

Blog Reklam Stratejisi​

Yarı hobi olarak düşünüyorsanız bile hit almak isteyeceksinizi. Reklam planı olmadan bu iş oldukça zordur. Düşük bütçe ile reklam verebileceğiniz yerleri kontrol ederek başlayabilirsiniz. Google'a her bütçe ile reklam verebilirsiniz. Forumlar blogların tanıtım yazılarını yayınlarlar. Bedava reklama için uygun bir yöntemdir.
Bunun yanı sıra toplistlere sitenizi ekleyebilirsiniz.
 

Ekli dosyalar

  • blogging-2620148_640.jpg
    blogging-2620148_640.jpg
    58.2 KB · Görüntüleme: 4