Neler yeni

Domain Adını Satmanın Adımları Nelerdir? (1 Kişi)

[WebAbisi] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Domain Genel kategorisinde brokerbey tarafından oluşturulan Domain Adını Satmanın Adımları Nelerdir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 144 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Domain Genel
Konu Başlığı Domain Adını Satmanın Adımları Nelerdir?
Konuyu başlatan brokerbey
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan brokerbey

brokerbey

Girişimci (Startup)
Founder
markayoneticisi
Katılım
26 Eki 2020
Mesajlar
386
Tepkime puanı
138
Domain adını satmanın adımları nelerdir?
Domain satmak için önemli bazı basamakları gözden geçirelim.
  1. Domain adresinizi değerli kılan unsurları değerlendirin. ( Kısa domain adlarını tercih edin. Domain adınızda anahtar kelimeler kullanın. Çünkü popüler ve açıklayıcı bir adla yüksek sıralamada çıkarsınız. Daha fazla .com uzantılı bir domain adı almaya çalışın.)
  2. Domaininizin değerini belirleyin.
  3. Domaininize alıcı bulun. Bazı popüler sitelerden arama yapın, domain listeleme sitelerini müzayede sitelerini ve kişiler arası satışları kullanın. Atak Domain Satılık Domain platformu üzerinden alan adınızı satışa çıkartabilirsiniz. Türkçe, İngilizce, Rusça vd dil destekleri ile uluslararası internet pazarında domaininizi satma olasılığınız daha yüksek olacaktır.
  4. letişim bilgilerinizi (WHOIS) herkese açık konuma getirin. Çünkü Satın almak isteyen kişiler sizinle doğrudan iletişime geçmek isteyeceklerdir.
  5. Ödeme almak için bir emanet Hizmeti kullanın. Çünkü Emanet hizmeti, fonları güvenli bir şekilde tutar ve tarafsız bir üçüncü taraf olarak hareket eder. Atak Domain üzerinden yapacağınız satışlarda alıcı ve satıcı için Atak Domain garantörlük hizmeti vermektedir.
  6. Domaininizin satılık olduğunu belirten bir Açılış Sayfası oluşturun.
  7. Domaininizi yeni sahibine aktarın.