Neler yeni

Domainin Seo'ya Etkisi Nedir? (1 Kişi)

[WebAbisi] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Domain Genel kategorisinde brokerbey tarafından oluşturulan Domainin Seo'ya Etkisi Nedir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 143 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Domain Genel
Konu Başlığı Domainin Seo'ya Etkisi Nedir?
Konuyu başlatan brokerbey
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan brokerbey

brokerbey

Girişimci (Startup)
Founder
markayoneticisi
Katılım
26 Eki 2020
Mesajlar
386
Tepkime puanı
138
Domain (Alan Adı) Adresinin SEO'ya İnanılmaz Etkisi

Günümüz teknoloji çağında hızla popülerleşen bir pazarlama uygulaması birkaç SEO uzmanının tanımlamasıyla sosyal medyada yerini aldı. İşlerini daha da geliştirmek isteyen bireyler, şirketler ve kuruluşlar bir alan adı satın alarak, bir web sitesi kuruyorlar ve web sitelerini Google sonuçlarının en üstüne çıkarıyorlar. Peki Google arama motorunda üst sıralara çıkabilmek için ne yapmalıyız? Google, arama sıralama sistemini sürekli değiştirmekte. Arama algoritmalarını sürekli güncelleyerek, bir web sitesinin gerçekliğini toplu olarak belirleyen ve hangilerinin en üstte olmayı hak ettiğine karar veren ölçütler belirlemekte.

Google, sıralama yaparken neyi önemsiyor?

Google, kullanıcıya yardım etmek için kullanıcının ne aradığını belirliyor ve aranan bilgiye en fazla karşılık sağlayan işletmeleri, Arama motorunda üst sıralara çıkararak ödüllendiriyor. Google Arama motoru, insanların içeriği gerçekten okuyup okumadığını ve etkileşime girip girmediğini anlamak için kullanıcıların sayfada geçirdiği süreyi, belirleyici faktör olarak kullanmayı düşünüyor. Alan adının işletmenin SEO'suna değer katması, alan adının anahtar kelime açısından zengin olmasıyla sağlanır. Fakat bu, anahtar kelime için kendinizi zorlamanız anlamına gelmez. Yani yaptığınız işi vurgulamak için uzun bir isim seçtiğinizde hatırlamayı zorlaştırır. Hatırlanması kolay, basit ve kısa isimler daha çarpıcı olacaktır. Birkaç kelimelik bir isim belirlemişseniz, kelimeler arasına tire koymak, sizin için daha faydalı olacaktır. Bu yüzden 30-40 karakterlik bir alan adı oluşturmak iyi bir uygulama değildir. Müşteriler güvenilir, anlaşılır, doğru yazılmış kelimelerden oluşan alan adlarını tercih ederler. Sektörünüze doğal olarak uyan bir alan adı bularak, .ist, .istanbul, .site, .tech, .store, .press, .space veya .website gibi 1600'den fazla yeni alan adı uzantısıyla Google'ı etkileyebilirsiniz. . Bunun yanında dikkate alınması gereken diğer SEO dostu faktörler de var.
  • İçerik Pazarlaması;
Alan adınız tek başına yeterli olmaz; kaliteli içerik eklemeniz web sitenizin sıralamasını yukarı çekecektir. İçerik takvimi oluşturun. Üstün kaliteli içeriği düzenli olarak paylaştığınızdan emin olun. Ürünle ilgili makaleler, uzman kılavuzları, servis (veya ürün) karşılaştırmaları, videolar, bilgi grafikleri oluşturun. Anahtar kelime araştırması yapın. Web sitenizin sıralanmasını istediğiniz anahtar kelimeler listesini daraltın ve sonuçları görmek için optimize edin.
  • Dış ve İç Bağlantılara Odaklanın;
İçerik oluştururken, web sitenizin çeşitli sayfalarınıza bağlantı verin. İlgili web sitelerinden yüksek kaliteli geri dönüşler almak için Google aramasında sizi yukarı çekecek içerik oluşturmaya çalışın. Web sitenizdeki sayfaları, Sosyal medya hesaplarınız gibi dahili olarak bağladığınızda ve sektöre özgü sayfalar gibi yerel girişleri ayarladığınızda, Google, konunun uzmanı olduğunuzu anlar ve konu hakkında yararlı içerik paylaştığınızı söyler.

Sonuç

Kısaca belirtmek gerekirse web sitesinin her öğesi, alan adınız, web sitesinin yapısı, içerik ve bağlantı yapısı SEO sıralamanızı etkiler. Sitenizin içeriği ne kadar çok ve alakalı bilgiye sahipse, siteniz o kadar üst düzey sıralamaya çıkacaktır. Ayrıca alan adınızın basit, akılda kalıcı ve kısa olması da önemlidir.