Neler yeni

En iyi Ücretsiz WordPress Temaları (1 Kişi)

[WebAbisi] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Wordpress Temaları kategorisinde Rio tarafından oluşturulan En iyi Ücretsiz WordPress Temaları başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 347 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Wordpress Temaları
Konu Başlığı En iyi Ücretsiz WordPress Temaları
Konuyu başlatan Rio
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Rio

Rio

Kayıtlı Kullanıcı
smmhizmetleri
Katılım
27 Eki 2020
Mesajlar
316
Tepkime puanı
104
WordPress ücretsiz temaları hakkında, amatörler tarafından hazırlanan, tema desteği olmayan, hatalı temalar olarak söylemler duyabilirsiniz. Bunların bir kısmı doğru ancak çoğunluğa baktığımızda ücretsiz temalarda, ücretli temalar kadar işlevsel ve kullanışlı olabiliyor. Eğer doğru bir seçim yaparsanız hayalinizdeki WordPress temasına ücretsiz sahip olabilirsiniz. Yüzlerce tema arasından araştırma ve inceleme yaparak sizin için en iyi 20 ücretsiz temayı listeledik;

Sydney teması küçük ölçekli işletmeler için hazırlanmış minimalist, arama motolarıyla uyumlu, renk seçenekleri bulunan, logo ve sabit menü özellik alanlarıyla ön plana çıkan kaliteli ücretsiz temalardan bir tanesi eğer küçük bir işletmeniz, kişisel tanıtım siteniz, ürün tanıtım sitesi gibi küçük bir hedef kitleniz varsa kullanmanızı tavsiye ederiz. En büyük artılarından biriside temiz kod yapısına sahip olup hızlı olmasıdır.


Minimalist çalışmalardan bir tanesi olarak dikkat çeken Hestia kullanışlı ve sade yapıysa dikkat çekerken modern tasarım ve grafikleriyle ziyaretçilerinizi etkileyebilecek bir yapıya sahip, one-page özelliği ile menü navigasyonu sayesinde tek sayfa içerisinde bölüm ve kategoriler oluşturmanıza olanak sağlıyor. Küçük ölçekli siteler için kullanabileceğiniz ideal bir temadır.


Ücretsiz sahip olabileceğiniz en iyi temalardan bir tanesi olan Flash, ücretsiz versiyonunda 4 farklı tema şablonu sunarak ihtiyaçlarınıza göre kullanabileceğiz farklı yapılar sunuyor. Default, tek sayfa, yemek ve iş seçenekleriyle istediğiniz yapıları kullanabilirsiniz. Şablonlar kısıtlı olsa da temel ihtiyaçları karşılayıp yeni bir sitenin ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir temadır.


Modern ücretsiz bir blog teması bulmak oldukça zordur. GreatMag, sade ve kullanımı kolay yapısıyla ücretsiz blog teması sunulan başarılı bir temadır. Sabit menü, Google font seçenekleri, temiz kod yapısıyla dikkat çekmeyi başarıyor.Ücretsiz haber teması arıyorsanız son zamanlarda çıkan en iyi temalardan bir tanesi, ücretsiz olması da ayrı bir avantaj üstelik blog veya magazin sitesi olarak kullanmanıza olanak sağlıyor. Detayların düşünüldüğü, okuyucuları yormayan tonların kullanıldığı kolay kullanıma sahip başarılı bir temadır.İçerik üreticileri için hazırlanmış güzel bir tema olan Hueman, SEO açısından da iyi bir yapıya sahiptir. Çoğu tema kodlamasında dikkat edilmeyen birçok püf noktaya değenilerek hazırlanan temanın en büyük eksi yönü çok fazla içerik girildiğinde yavaş çalışmasıdır.


Ücretsiz E-ticaret teması olarak hazırlanan Shopisle grafik olarak göz doldurucu bir yapıya sahip, ana sayfa olarak başarılı olan temanın eksi yönü ürün sayfalarının footer alanın büyük ve boş kalması eğer bu temayı kullanacaksanız ürün sayfalarını müşterilerinize uygun bir şekilde hazırlamanız gerekmektedir.


Uygulamanız, mobil oyununuz veya küçük ürünlerinizin tanıtımı için hazırlanmış bir temadır. Geniş özellikleri bulunmayan tema tek sayfa üzerinden navigasyon menü üzerinden ürününüzün tanıtımını yapmanıza yardımcı oluyor.


Şıklık arayanlar için farklı bir konsept tasarıma sahip olan Alizee blog yazarlarının tercih edebileceği bir tema olarak öne çıkıyor. Font ve renk desteğinin bulunması kendinize özel olarak yapılandırma imkanı sunuyor. Hız ve SEO uyumu olarak da yeterli değerlere sahip olan küçük bloglar için faydalı olacaktır.


Teknoloji haber siteleri, genel bloglar, içerik sitelerinin ücretsiz sahip olabilecekleri bir başka tema colormag geniş kapsamlı siteler temel alınarak hazırlanmıştır. Uzun süredir yayında olan tema 2017 yılına gelindiğinde dahi başarılı olmaya devam etmekte, SEO yapılandırması ve hızıyla çok sevilen temalar arasında bir süre daha kalacaktır.


Çok fonksiyonlu kullanımı kolay bir başka tema Enlightenment, küçük işletmeler, bloglar ve küçük ölçekli tanıtımlar için hazırlanmış başarılı grafikleri ve yapısıyla dikkat çeken bir başka tema olarak ön plana çıkmaktadır.


Arcade

Sitem güzel gözükmeli diyenlerden misiniz o zaman Arcade sizin için ideal bir seçim olabilir. Özel grafik alanları, renk özelleştirme seçenekleriyle küçük ancak önemli değişiklileri sizin yapmanıza fırsat sunan, yönetim paneli geniş bir tema olarak ön plana çıkmaktadır.


Şirketlerin tanıtım siteleri için hazırlanmış olan başarılı bir tema, özel alanları ile marka tanıtımları, çalışan profilleri, yapılan işler gibi alanlar eklemenize olanak sağlıyor. Blog özelliği standart kalsa da şirket ve küçük işletmelerin markaları için oluşturabileceği bir tasarıma sahiptir.


Regina Lite​

Sağlık siteleri için hazırlanmış olan tema, polikinlik, özel doktor, özel hastane gibi sağlık hizmetleri sunan işletmeler için hazırlanmıştır. İş alanı tanıtımları, personel tanıtımları gibi birçok alana sahip olan tema ücretsiz olarak sahip olabileceğiniz kullanışlı bir sağlık temasıdır.


MH Magazine Lite

Uzun bir süredir kullanımda olan ve sürekli güncellemeler alarak hatalarını ve eksiklerini gideren Magazine Lite teması 2017’de hala sevilen ücretsiz haber, magazin ve blog teması olmaya devam ediyor. Okuyucu hedefli olarak hazırlanan tema SEO uyumu konusunda da başarılı bir temadır.


Klasik temaların dışına çıkarak farklı bir şeyler arayanlar için oldukça ideal bir tasarıma sahip olan tema alışılmışın dışında bir yapıya sahiptir. Bu farklılık onu daha çekici ve modern kılarken özel kısa kod yapılarıyla galeri, açıklama gibi alanlar eklemenize imkan sağlamaktadır.


WordPress genel olarak içerik, blog alanında gelişmiş bir altyapıya sahip olduğu için e-ticaret tarzında siteler bulmak zordur ancak açık kaynak kod yapısı s

ayesinde her türden tema yapmakta mümkündür. E-ticaret alanında ücretsiz olarak hazırlanmış en iyi temalardan biri olan eStore her türden ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek özelliklere sahiptir.


İsminden anlaşıldığı gibi grafiklerine önem verilmiş bir tasarıma sahip özellikle karanlık temaları sevenleri etkileyebilecek ücretsiz başarılı bir tasarıma sahip ancak içerik sayfalarının geniş olması, sidebar alanına sahip olmaması arama motorların genel şablonu dışında kalmasına neden oluyor. Özellikle site içi gezinme konusunda önemli sorunlar yaşayacağınız bu temayı kişisel sitelerde kullanmanızı tavsiye ederiz.


Auberge

Size kafe açtırabilecek güzelliğe sahip bir tasarım ile ön plana çıkıyor. Kahve konsepti altında hazırlanan Auberge yemek tarifi sitelerininde kullanabileceği türden bir yapıya sahiptir. Restoran gibi yemek üzerine olan sitelerde ücretsiz olarak sahip olabilir.


Olsen Light

Moda sitesi kurmak istiyorsunuz ancak aradığınız güzelliğe sahip bir tema bulamadınız mı Olsen Light ücretsiz olarak kullanabileceğiniz başarılı moda tasarımıyla öne çıkıyor. Özel galeri ve sidebar alanıyla ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek özelliklerle karşımıza çıkıyor.