Neler yeni

GMail toplu mail gönderme işlemi nasıl yapılır? (1 Kişi)

[WebAbisi] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde İpucu kategorisinde brokerbey tarafından oluşturulan GMail toplu mail gönderme işlemi nasıl yapılır? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 296 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı İpucu
Konu Başlığı GMail toplu mail gönderme işlemi nasıl yapılır?
Konuyu başlatan brokerbey
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan brokerbey

brokerbey

Girişimci (Startup)
Founder
markayoneticisi
Katılım
26 Eki 2020
Mesajlar
386
Tepkime puanı
138
Spam mail gönderme işlemi bir yana, bazen iş ya da diğer arkadaş gruplarımıza toplu mail gönderme işlemi yapmak isteyebiliyoruz. GMail ise bu konuda bize avantaj sağlıyor ancak tabi çok fazla toplu mail gönderme durumunda mail adresinizin ve maillerinizin spama düşme hatta hiç ilgili kişi(lere)ye ulaşmama durumu var. Kararında ve spam yapmadan GMail üzerinde toplu mail göndermeniz mümkündür.

1607276935063.png

Üstte resimde gördüğünüz "Kime:" kısmına mail göndereceğimiz kişileri ekleyebiliriz. Bu kısıma eklediğiniz kişiler aldıkları mailde birbirlerinin mail adresini görebilirler. GMail toplu mail adreslerini gizlemek istiyorsanız "Bcc" tuşuna basarak ilgili kişileri ekleyebilirsiniz.

1607276969346.png


Bu durumda toplu mail gönderdiğiniz kişiler birbirlerinin e-posta adreslerini göremeyecekler.

GMail günlük mail limitleri

Google'ın belirttiğine göre kişisel standart bir hesaptan günlük 500 farklı kişiye mail yollayabilirsiniz. Ücretli üyeliklerde bu 10000 adete kadar çıkabilmekte. Ayrıca IMAP ve POP protokollerinde günlük 100 adet mail gönderme limiti bulunmaktadır.

Elbette internette bazı araçlarla binlerce kişiye mail gönderebilirsiniz. Ancak ne kadar sağlıklı olduğu tartışılır. Email marketing için kullanılan premium ve fiyatları uçuk programlar da var, ilgili maili günlere bölerek basit bir şekilde gönderen ucuz programlar da mevcut.