Neler yeni

İmamoğlu 99 Kişinin Yaralandığı Kaza Ile Ilgili Konuştu (1 Kişi)

[WebAbisi] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gündemdeki Konular & Haberler kategorisinde Haber365 tarafından oluşturulan İmamoğlu 99 Kişinin Yaralandığı Kaza Ile Ilgili Konuştu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 180 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gündemdeki Konular & Haberler
Konu Başlığı İmamoğlu 99 Kişinin Yaralandığı Kaza Ile Ilgili Konuştu
Konuyu başlatan Haber365
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Haber365

Haber365

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
1 Kas 2020
Mesajlar
28
Tepkime puanı
18

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün 99 kişinin yaralandığı metrobüs kazasıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Kazanın kayıtlarından, elde ettiğimiz görüntülerden, ses kaydından ortaya çıkıyor ki şoförün feryat ederek 'Kötü oluyorum, ambulans çağırın' diyerek aslında bir baygınlık geçirdiğini; otobüsün direksiyonunun yan şeride doğru kayarak kafa kafaya çarpışmasına vesile olduğunu ifade etmek isterim" dedi.​

Dün akşam 'da 2 metrobüsün çarpışması nedeniyle 99 vatandaşımız yaralandı. Hastaneye kaldırılan yaralıların tedavisi sürüyor. Bugün Genel Başkanı ile birlikte İBB'nin Eğitim, Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi'nin açılışına katılan İBB Başkanı , kazaya ilişkin detayları paylaştı.

İmamoğlu, " 18.30 sıralarında 100 bini aşan insan yolculuk yapıyor. Burada kaza meydana geldi. Yaptığımız incelemelerde birlikte 18.30'da oluşan bu kaza 2 saat içerisinde ekiplerimizin hızlı müdahalesiyle ulaşıma açıldı" dedi.
İmamoğlu'ndan metrobüs kazası açıklaması: Görüntüleri ve ses kayıtlarını inceledik, sürücü baygınlık geçirdi

ŞOFÖR "KÖTÜ OLUYORUM" DİYEREK FERYAT ETMİŞ​

Ekrem İmamoğlu kazanın oluş nedenini ise "Kazanın kayıtlarından ve elde ettiğimiz görüntülerden ve ses kaydından ortaya çıkıyor ki şoförün feryat ederek, 'Kötü oluyorum, ambulans çağırın' diyerek aslında bir baygınlık geçirdiğini ve otobüsün direksiyonunun yan şeride doğru kayarak kafa kafaya çarpışmasına vesile olduğunu ifade etmek isterim" şeklinde açıkladı.
İmamoğlu'ndan metrobüs kazası açıklaması: Görüntüleri ve ses kayıtlarını inceledik, sürücü baygınlık geçirdi

"RAHATSIZLIK GEÇİRDİĞİ SES KAYDINDAN, GÖRÜNTÜLERDEN ORTADA"​

Yaralıların son durumuna da paylaşan İmamoğlu, "117'ye yakın insan hastaneye sevk edildi. Şu an itibaren hastanede 10'un biraz üzerinde insanın hastanede kaldığını söyleyebilirim. Yaralı sayısı 10 civarında. görünen hastamız şu an için bize ulaşmadı. 2 hastamız ameliyat edildi, bunlardan ikisi de şoförlerimiz. Deneyimli şoförlerimiz var. Rahatsızlanan şoförlerimiz 2012'den beri metrobüs hattında çalışan şoförümüz. Rahatsızlık geçirdiği ses kaydından, görüntülerden ortada. Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına varıncaya kadar ilgilendiğimiz belirtmek isterim. Ben de vatandaşlarımızı hastanede ziyaret ettim. Eğer ihmal var ise bu konuda hangi mevkide olursa olsun gerekli idari uygulamaların yapılacağından kimsenin şüphesi olmasın" ifadelerini kullandı.