Neler yeni

SEO İçin En İdeal İçerik Uzunluğu Nedir? (1 Kişi)

[WebAbisi] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde İpucu kategorisinde brokerbey tarafından oluşturulan SEO İçin En İdeal İçerik Uzunluğu Nedir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 332 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı İpucu
Konu Başlığı SEO İçin En İdeal İçerik Uzunluğu Nedir?
Konuyu başlatan brokerbey
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan emre144

brokerbey

Girişimci (Startup)
Founder
markayoneticisi
Katılım
26 Eki 2020
Mesajlar
386
Tepkime puanı
138
İnternet sitesi sahipleri ve içerik yazarları tarafından merak edilen konulardan biri de “SEO İçin En İdeal İçerik Uzunluğu Nedir?” oluyor. Hedefiniz arama motorlarında üst sıralara çıkmak ise bu durumda sorunun cevabına ulaşmanız için farklı değişkenleri de ele almanız gerekecektir. İnternet sitenize gelen ziyaretçilerin bilgileri daha kolay alması amacıyla yazıların kısa yazılması düşüncesi doğru gibi gözükse de olaya site sahibi açısından bakıldığında bu durum hiçte iyi olmayacaktır.

1607277320257.png

SEO Uyumlu İçeriğin İdeal Uzunluğu
İçerik uzunluğunu belirleme konusunda sadece belirli noktalara takılı kalmadan geniş düşünmeye çalışmalısınız. Her zaman önceliğinizi kullanıcı deneyimine vererek kullanıcının yaptığı arama sonucunda sizin içeriğinize tıkladığında aradığı cevabı içeriğinizde bulabilmelidir. Bu faktör içeriğinizin uzunluğunu belirleyen ana etkendir. İçerikte kullanıcıların konuyla ilgili sorabileceği her noktaya değinmeniz gerekiyor.

Bir konu hakkında yazdığınız içeriğin kısa olması konunun ana cevabını vermeye yeterli olabilir ancak kullanıcı bu cevabın türevlerini arıyorsa yazmış olduğunuz içeriğin neredeyse hiçbir işe yaramadığını göreceksiniz. İnternet sitesinin ana konusunu belirten içerikler yani köşe taşı içerikleri her zaman daha detaylı olmalıdır. Bu içerikler dışında kalan makalelerin uzunluğunu dilediğiniz gibi belirleyebilirsiniz.

İçerik Sadece Yazıdan İbaret Değildir!
SEO uyumlu içerik için düşüncelerinizi düz yazı halinde değil kullanıcıyı sıkmadan konuyla alakalı görsellerle ve maddeli anlatımlarla aktarmalısınız. Her ne kadar SEO uyumu için arama motorlarının istediklerini yerine getirmeniz gerekse de bu isteklerden önce kullanıcı deneyimine önem vermelisiniz.

SEO için ideal yazı uzunluğu konusunda kendi bildiğinizi okumanız gerekiyor. İçeriğinizin kullanıcı açısından doyumu yüksek, konu hakkında detaylı bilgileri veren ve birçok sonucu aynı anda barındırır halde olması içerik uzunluğunuzda karar vermenizi kolaylaştıracaktır.
 

emre144

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
27 Eki 2020
Mesajlar
133
Tepkime puanı
30
Ben web siteme makale girerken ve satın alırken çoğunlukla tercihim 400 kelime ve üstü makaleler olur çünkü sitenize gelen ziyaretçileri ne kadar fazla web sitenizde tutabilirseniz arama motorları da dahil her açıdan daha iyidir aynı zamanda makalenizdeki konuya benzer veya bu makaleyi okuyan ziyaretçi için ilgi çekici olan sitenizdeki diğer makalenin linkini de makalenize ekleyerek o ziyaretçiyi daha fazla sitenizde tutabilirsiniz zaten bazı sitelerde gördüğünüz site içi linkler bu nedenle vardır arama motorlarında yükselme v.b gibi açılardan çok iyi bir stratejidir ayrıca makalenizi yazarken noktalama işaretlerine ve yazım kurallarına da dikkat etmenizi tavsiye ederim. Adsenseden onay almak isteyen kişiler içinde bu tavsiyelerim faydalıdır adsensenin (İÇERİK İÇİN ADSENSE) sloganı vardır bende bu sloganı adsenseden red yiyince onay almak için danıştığım SEO uzmanı ve Google yetkilisinden öğrendim ve yukarıdaki bahsettiğim şeylere google yetkilisinin tavsiyelerine uyarak domain yaşım 4 aylıkken ve sitemde 56 makale varken adsenseden onay aldım ve günlük hit sayım baya arttı. Son olarak AMP uyumlu bir web site açmanızı tavsiye ederim bu da günlük hit sayınızı önemli ölçüde etkileyecektir.
 
Son düzenleme: