Neler yeni

Web Sitesi Tasarım İpuçları (1 Kişi)

[WebAbisi] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde İpucu kategorisinde xkar tarafından oluşturulan Web Sitesi Tasarım İpuçları başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 260 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı İpucu
Konu Başlığı Web Sitesi Tasarım İpuçları
Konuyu başlatan xkar
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Haber365

xkar

Kayıtlı Kullanıcı
programlamadanismani
Katılım
12 Eyl 2022
Mesajlar
3
Tepkime puanı
0
Çağımızda, bir web sitesi, işletmenize başarı ve güvenilirlik kazandırmaya yardımcı olacak en önemli pazarlama araçlarından biridir.

Web siteniz sizi her gün dijital olarak temsil eden çevrimiçi varlığınızın bel kemiğidir. İster sıfırdan başlayın, ister mevcut bir web sitesini yenileyin, web sitesi tasarım ipuçlarının, işletme hedeflerinizi karşılamak için etkili ve ilgi çekici bir web sitesi oluşturma sürecinde size yardımcı olacağından eminiz!

Web Tasarımında UX ve UI​

Bir kullanıcı deneyimi (UX) veya kullanıcı arayüzü (UI) söz konusu olduğunda, ilk izlenimler önemlidir.

Ziyaretçiler, yalnızca 50 milisaniyede web siteniz hakkında fikir sahibi olabilir. Bir kullanıcının sitenizde kalmaya değer olup olmadığına veya siteden ayrılıp ayrılmamasına karar vermesi gereken zaman budur.

Buna rağmen, birçok kullanıcı belirli bir sitede 15 saniyeden daha az zaman harcar. Bu süre içinde ilgi yaratmadıysanız, muhtemelen asla yaratamazsınız. İyi tasarlanmış, iyi işleyen bir siteye sahip olmayı kritik hale getirmek bu noktada gereklidir.

Aralarında Magna Dijital Pazarlama Ajansı da olmak üzere finansal Hizmetler konusunda deneyimli Ajanslarını incelemek için linki tıklayabilirsiniz.

Basitlik​

Kullanıcıların web sitenizi ziyaret etmesinin birçok nedeninden ikisi, ya belirli bir işlemi tamamlamak ya da aradıkları her şeye bir yanıt bulmaktır.

Yapmaya çalıştıkları şeyi başarmaları için web sitenizi mümkün olduğunca basit hale getirin. Herhangi bir web tasarım öğesi, web sitenizin mesajını güçlendirmeli ve izleyicinin sitenize gelme nedenlerine net cevaplar sağlamalıdır.

Web Sitesi Tasarımında Hiyerarşi​

Web sitesi öğelerini doğal ama tanımlanmış bir şekilde düzenleyin. Renklerinizi, yazı tipi boyutlarınızı, yapınızı vb. değiştirerek, kullanıcıları web sitenizin en önemli yönlerine çekmeye çalışabilirsiniz.

Tekdüzelik​

Sitenizin tüm sayfalarında aynı görünümü ve hissi korumaya çalışın. Bu, her sayfanın aynı görünmesi gerektiği anlamına gelmez, ancak sayfa türüne bağlı olarak tutarlı, tek tip düzenler olmalıdır.

Web Site Tasarımının Olmazsa Olmazları: Erişilebilirlik ve Mobil Uyumluluk​

Web siteniz erişilebilir ve responsive olmalıdır. Web sitesi sayfalarının tüm tarayıcılar ve cihazlar arasında uyumlu olduğundan emin olun. Resimler ve videolar da dahil olmak üzere sitenizin tüm içeriği, bu farklı türlerde çalışacak şekilde uygun şekilde biçimlendirilmelidir.

Geleneksellik​

İnsanların beklediği temel web sitesi tasarım kuralları vardır. Bu beklentiler, ana navigasyonun sayfanın üst kısmında olması, bir sayfanın sol üstünde veya ortasında bir logonun olması ve ana sayfanıza bağlanan tıklanabilir bir logonun bulunmasını içerir.

Web tasarımınızın benzersiz olmasını isteyebilirsiniz, ancak bu normal geleneklerden çok uzaklaşmamalısınız. İnsanlar tanıdıklığı sever. Bunun çok ötesine geçmek, bir kullanıcı için kafa karıştırıcı olabilir ve sitenizdeki genel deneyimlerini olumsuz etkileyebilir.

Güvenilirlik​

Dürüst olun. Fazla vaatte bulunmayın. Ne sunduğunuz ve arkasındaki değer konusunda açık olun.

Web Tasarımında Kullanıcı Odaklılık​

Siteniz kendiniz için değil, kullanıcı için tasarlanmalıdır. Siteniz için verdiğiniz her karar bunu göz önünde bulundurarak yapılmalıdır. Tasarım öğelerinizi test edin, verileri analiz edin, neyin işe yarayıp yaramadığını görün ve buna göre sitenizi ayarlayın.

Unutmayın, Magna Dijital Pazarlama olarak, kurulduğumuzdan beri, birçok müşterimizi yüzlerce, hatta binlerce kelimede daha görünür yaptık, web sitelerine aldıkları odaklı trafiği kat kat arttırdık, dijital reklam maliyetlerini düşürerek daha ucuza daha fazla kitleye ulaştırdık. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak hemen dijital pazarlama uzmanlarımızla iletişime geçin.Kaynak
 

Haber365

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
1 Kas 2020
Mesajlar
28
Tepkime puanı
18
Teşekkürler