Neler yeni

Web Sitesine WhatsApp Link Ekleme (1 Kişi)

[WebAbisi] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel Webmaster Konuları\/Sorunları kategorisinde brokerbey tarafından oluşturulan Web Sitesine WhatsApp Link Ekleme başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 488 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Webmaster Konuları\/Sorunları
Konu Başlığı Web Sitesine WhatsApp Link Ekleme
Konuyu başlatan brokerbey
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Rio

brokerbey

Girişimci (Startup)
Founder
markayoneticisi
Katılım
26 Eki 2020
Mesajlar
386
Tepkime puanı
138
Günümüzde online satış yapan firmaların bir çoğu WhatsApp destek hattını kullanmaktadır. Bunun yanı sıra bir çok yemek firması online siparişler için WhatsApp hattını kullanıyor. Bu makalemizde internet sitelerinde kullanılan WhatsApp mesaj linkinin siteye nasıl eklendiği ve kullanım şeklinden bahsedeceğiz. İnternet sitesine WhatsApp erişim linki eklemek için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz.

Herhangi bir sayfada yazı yada buton üzerine tıklandığında belirlediğiniz numaranın WhatsApp mesaj ekranına atmasını istiyorsanız aşağıdaki linki kullanabilirsiniz. Örneğin kelimesini yada bir buton kullandığınızda sadece bağlantı ekleyerek link kısmına aşağıdaki bağlantıyı (kendi numaranız ile) kopyalamanız gerekmektedir. HTML Kodu

Kod:
<a href=”https://api.whatsapp.com/send?phone=902129452011″ target=”_blank”>Sipariş Ver</a>

Kod:
https://api.whatsapp.com/send?phone=902129452011

İnternet sitesinde linkte tıklandığında WhatsApp mesaj ekranı açılış kodu kullandığınızda ekrana otomatik metin gelmesini istiyorsanız aşağıdaki kodu kullanmanız gerekmektedir. Kod içerisindeki metin mesajını istediğiniz şekilde yazabilirsiniz. Boşluklar yerine (%0A) yazarsanız her kelime bir alt satıra geçecektir.

Kod:
https://api.whatsapp.com/send?phone=902129452011&text=Sipariş%20Ver

İnternet sitesine WhatsApp link ekleme konusunda yaşadığınız sorunları bize yorum kısmından yazabilirsiniz. Sitenize WhatsApp bağlantı linki eklerken kodları doğru kopyaladığınızdan emin olunuz. Not olarak HTML WhatsApp bağlantı linki arka planda çalışmaktadır kod kısmında HTML kodu olmalıdır.