Neler yeni

Web Tasarımda Dikkat Edilmesi Gerekenler (1 Kişi)

[WebAbisi] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Tasarım- Logo- Template kategorisinde Rio tarafından oluşturulan Web Tasarımda Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 266 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Tasarım- Logo- Template
Konu Başlığı Web Tasarımda Dikkat Edilmesi Gerekenler
Konuyu başlatan Rio
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Rio

Rio

Kayıtlı Kullanıcı
smmhizmetleri
Katılım
27 Eki 2020
Mesajlar
316
Tepkime puanı
104

Web Tasarımda Dikkat Edilmesi Gerekenler​

Bir web sitesinin kurulumu sırasında web tasarımda dikkat edilmesi gerekenler diye bir liste karşımıza çıkar. Aslında web dizaynı yani tasarımı gerçekten de çok önemlidir. Bir firmanın müşterisine ulaşmasında arasındaki en önemli yüzü şu anda internet siteleri. İnternet sitelerinin tasarımında da elbette ki dikkat edilmesi gereken birçok önemli nokta karşımıza çıkıyor. Sitenin akışı doğru dizayn ile müşteriye sunulması amacının uygun şekilde hazırlanması gibi bir çok nokta var. Bizler sizlere bu yazımızda genel anlamda nelere dikkat edilmesi gerekiyor. platformu olarak sizlere bunları anlatmaya çalışacağız.

1604653775633.png

Web Tasarımı Yaparken Dikkat Edin​

Web tasarımında dikkat edilmesi gerekenler dediğimizde listenin başında hiç kuşku yok ki tasarımın açık ve anlaşılır bir şekilde sunulması geliyor. Anasayfada müşteriye sunulmuş olan metinler ve bilgiler sitenin temel amaçlarının net bir şekilde anlatabilmelidir. Alt sayfalara tamamen bu bilgilerin doğru bir şekilde gönderilmesi ve kullanıcıların rahatlıkla ulaşabilir olduğu bir site tasarımında olması gerçekten de büyük önem arz ediyor. Özellikle URL yapısının kısa olması da sitenin seo çalışmalarına zarar vermemesi adına önemli bir hamle olarak karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte tasarımın önemli dinamiklerinden biri de hiç kuşku yok ki mobil tasarım günümüzde insanlar ağırlıklı olarak internete cep telefonlarından giriyorlar. Bu durumda mobile uygun şekilde tasarlanmış olan web siteleri, daha fazla tercih ediliyor.

Bir sitenin mobil tasarımı ve optimizasyonu gözden kaçırılmaması gereken bir kural. Yine birçok araştırma göstermektedir ki kullanıcılar sitenin hızlı olmasını istiyorlar. 5 saniyenin üzerinde olduğu zaman insanlar o siteyi tercih etmiyorlar. Web tasarımda dikkat edilmesi gerekenler denildiğinde en önemli hususlardan bir tanesi de hiç kuşku yok ki hızı. Bu yüzden insanlar site ile vakit geçirirken düşük hızlı ve vakit kaybetme ihtimali olan siteleri tercih etmiyorlar.

Web tasarımda görseller çok önemli. Web sitesinin tasarımı sırasında dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi de kullanılan görseller. Sitenize eklemiş olduğunuz görseller sayesinde dahi trafik çekme şansına sahip oluyorsunuz. Bunun yanı sıra sitelerin bulunabilirliği açısından seo çalışmalarında göz önünde bulundurursak seo çalışmaları için de önemli bir nokta olarak karşımıza çıkıyor. Sitenin kritik noktada bulunabilirliği ve site kalitesi arttırılmış oluyor. Elbette ki bir sitenin tasarımı kadar sitenin adı da çok önemli. Aslında bu işlemlerin hepsi domain seçimi yaparken başlıyor. Bu yüzden de domainin doğru bir şekilde seçilmesi özellikle yapılacak olan tüm hamleler için büyük bir avantaj sağlıyor.

Web Tasarımda Kodlar Nasıl Kullanılır?​

Web tasarımda dikkat edilmesi gerekenler denildiğinde en önemli noktalardan bir tanesi de sade kodlar kullanılmasıdır. Günümüzde ağırlıklı olarak Wordpress sistemi ile siteler kuruluyor. Bu zaten sitenin çok daha rahat bir şekilde hareket etmesini sağlıyor. Ancak bu kodlamanın HTML5 teknolojisine uygun olması çok önemli. Kodları kısa ve sade bir şekilde kullanmanız arama motorları açısından da sizleri daha değerli kılmaktadır. Yoğun bir şekilde JavaScriptlerin olduğu CSS dosyalarının bulunmuş olduğu siteler arama motorlarını yormaktadır. Bu da sitenizin tanınmasını ve taranmasını zor hale getirmektedir. Bu noktalara dikkat ederek daha başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. En önemli noktalardan bir tanesi de eğer siz de sitenizin arama motorlarında ön planda olmasını istiyorsanız özgün içeriklerden hiçbir zaman kopmamalısınız.